قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / درب کرکره ای / انواع درب های اتوماتیک

انواع درب های اتوماتیک

انواع درب های اتوماتیک

فروش تیغه و موتور کرکره برقی به سراسر ایران

انواع درب اتوماتیک برای منازل:
درب های اتوماتیک دولنگه
درب های اتوماتیک کشویی
درب های اتوماتیک زیر سطحی
درب های اتوماتیک رولاپ ( کرکره ای )
درب های اتوماتیک زیر سقفی ( سکشنال )
انواع درب اتوماتیک از لحاظ نحوه کار:
درب های اتوماتیک پنو ماتیک : فشار گاز، فشار باد
درب های اتوماتیک هیدرولیک : فشار مایعات ، فشار روغنی
درب های اتوماتیک الکترومکانیک : چرخ دنده ، گیر بکس


درب اتوماتیک کشویی
درب های اتوماتیک کشویی ، یکی از ساده ترین و پر کاربردترین ترین گونه از درب های اتوماتیک نفر رو می باشند که به دلیل استفاده از حداقل فضای ممکن سبب استفاده بهینه تر از فضای موجود در فروشگاه ها و املاک مسکونی می گردند.
در بیشتر ورودی ها این درب ها به شکل دولنگه ثابت و دو لنگه متحرک قابل اجرا می باشند اما در صورت نیاز می توان به شکل یک لنگه ثابت و یک لنگه متحرک و یا دو لنگه متحرک بدون لنگه ثابت و تک لنگه متحرک بدون لنگه ثابت اجرا نمود. با استفاده از این درب ها می توان ورودی هایی تا عرض 2 متر و ارتفاع دو و نیم متر بازشوی مفید اجرا کرد . در درب های اتوماتیک کشویی از شیشه های ۱۰ میلیمتری سکوریت شده بهره می گردد ولی در سبب نیاز امکان به کار گیری از شیشه های دوجداره تا بیست میلیمتر نیز اجتناب پذیر نیست .
همچنین کاربران می توانند نسبت به نیاز خود درب را در وضعیت های اتوماتیک ، حالت زمستانی یا نیمه باز، ورود ممنوع و یا خروج ممنوع اجرا کنند . افزون بر این با نصب و اجرای سامانه کنترل تردد و یا ریموت کنترل و همچنین برنامه های زمان بندی در بعضی از اپراتورها کاربران را قادر به کنترل ورودی ها و خروجی ها می سازد. وجود سیستم سنسورهای ایمنی خطی بین درب ها و کنترلرهای هوشمند با قابلیت ضد برخورد امنیت عابرین را در برابر برخورد احتمالی با این درب ها را تامین می کنند.

درب های اتوماتیک تلسکوپی
درب های اتوماتیک تلسکوپی بیشتر در ورودی هایی که نیاز به بازشوی بیشتری دارند استفاده می شود مانند مراکز تجاری و بعضی از اماکن عمومی که در آن واحد نفرات زیادی عبور می کنند.
مکانیزم این درب ها مانند درب های کشویی به صورت خطی می باشد با این تفاوت که در این درب ها چهار لنگه متحرک به صورت تلسکوپی عمل باز شدن را انجام می دهند و این باعث افزایش ۳۰ درصدی بازشو نسبت به مدل های کشویی دو لنگه می گردد. با تکیه بر این سیستم می توان ورودی هایی تا عرض ۳٫۵ متر و ارتفاع ۲٫۵ متر ایجاد نمود درب های اتوماتیک تلسکوپی به صورت یک طرفه نیز قابل اجرا می باشند. در این درب ها استفاده از شیشه های ۱۰ میلیمتر و ۲۰ میلیمتر مرسوم می باشد. انتخاب وضعیت های اتوماتیک، همیشه باز، همیشه بسته، حالت زمستانی یا نیمه باز، ورود ممنوع و یا خروج ممنوع برای کاربر در دسترس است.
افزون بر این با نصب سیستم های کنترل تردد و یا ریموت کنترل و همچنین برنامه های زمان بندی در بعضی از اپراتورها برای کاربران امکان پذیر می باشد و ایشان را قادر به کنترل ورودی و خروجی ها می سازد. وجود سیستم سنسورهای ایمنی خطی بین درب ها و کنترلرهای هوشمند با قابلیت ضد برخورد امنیت عابرین را در برابر برخورد احتمالی با درب های تلسکوپی تامین می کنند.

درب های اتوماتیک مثلثی
درب های اتوماتیک مثلثی که به آن درب های اتوماتیک زاویه دار هم می گویند، برای فروشگاه ها و اماکنی که بازشوی آن ها در یکی از ضلع های آن باشد و یا در ورودی های معمولی به منظور داشتن تنوع در فرم ورودی و زیبایی خاص در معماری بنا، طراحی گردیده است.
حرکت درب های اتوماتیک مثلثی به صورت خطی می باشد ولی با این تفاوت که لنگه درب ها باهم زاویه تشکیل میدهند که این زاویه میتواند از ۹۰ درجه الی ۱۷۵ درجه متغیر باشد. برای جلوگیری از برخورد درب ها با عابرین، امکان نصب سنسورهای ایمنی خطی وجود ندارد و از سنسورهای مایکروویو خاص استفاده میگرد که هم عمل تشخیص حرکت افراد را به عهده دارند و هم مانع برخورد درب ها با افراد میگردند.
درب های اتوماتیک دو لنگه
درب های اتوماتیک دو لنگه به گونه ای درست شده اند که دو لنگه ی درب پیش هم قرار گرفته اند و باز شدن لنگه ها فضای خوبی را برای تردد وسایل نقلیه فراهم کرده است.
در ایران بیشترین استفاده از درب های اتوماتیک از درب های دو لنگه است و بیشتر مردم درب های اتوماتیک را با این گونه می شناسند. از ویژگی شاخص این دربها میتوان به انعتاف پذیری و اشغال فضای کم نسبت به دیگر دربها است .

درب های اتوماتیک ریلی
درب های اتوماتیک ریلی به گونه ای ساخته شده که یک لنگه درب که معمولاً بیشتر از 2/5 متر است به شکل کشویی به سمت چپ یا راست رفته و فضای ورودی را به طور کلی باز می‌کند. این گونه درب‌ها برای مکان‌هایی استفاده می‌شود که به تمام فضای ورودی پارکینگ نیاز دارند و اندازه درب آنقدر بزرگ باشد که استفاده از مدل‌هایی مشابه مقرون به صرفه نباشد. درب‌های ریلی را می‌توان در پارکینگ‌های مسقف و باز استفاده نمود زیرا معمولاً باز و بسته شدن این درب کم صدا می‌باشد. سیستم‌های اتوماتیک مناسب با این گونه درب‌ها به طور کلی تنوع خاصی نداشته و به یک صورت کار می‌کنند آن هم این است که معمولاً موتور گیربکس را در انتهای درب، یا در بالای درب و یا پایین آن‌، نصب کرده و در موازات چرخ دنده آن ریل را روی درب سوار می‌کنند. حال حرکت چرخ دنده ریل را به حرکت درآورده و در نتیجه درب به جلو و عقب حرکت خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی

نصب درب کرکره ای

آموزش نصب کرکره برقی

آموزش نصب کرکره برقی , لطفا روی عکس کلیک کنید :   آموزش نصب درب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.